Americká hypotéka – výhodné řešení

Chtěli byste se vydat na dovolenou snů, postavit si chatu u jezera, pořídit si luxusní cyklistickou výbavu anebo zkrátka zaplatit potřebné dluhy a finanční resty? Pokud potřebujete finance, tak máte spoustu možností, jak je prostřednictvím bank i nebankovních společností získat. Většinou se vás věřitel ale zeptá, na co budete peníze potřebovat. Americká hypotéka je v tomto jiná, jedná se o neúčelový úvěr, to znamená, že je pouze vaše věc, jakým způsobem finance využijete. Nejste ničím vázáni, je to pouze na vás.

Americká hypotéka je zajištěna zástavním právem k určité nemovitosti a proto je důležité pečlivě a včas splácet. Společnosti a banky většinou požadují to, aby se daná nemovitost nacházela na území České republiky. Někdy bývá možné využít i nemovitost, která se nachází pouze na území Evropské Unie anebo v Evropském hospodářském prostoru.

Výhody tohoto typu úvěru:

  • Mnohem výhodnější úrokové sazby, než u klasických účelových spotřebitelských úvěrů
  • Možnost rozložit si domu splácení až na dvacet let, můžete narazit i na úvěr, kdy máte možnost splácet dokonce dvacet pět let. Obecně ale platí, že čím déle budete splácet, tím nižší budou měsíční splátky a tím více zaplatíte na úrocích.
  • Naprostá svoboda – nový dům, krásná dovolená anebo rekonstrukce? Peníze využijete jakkoliv budete chtít anebo potřebovat.

Americká hypotéka, jak již samotný název vypovídá, k nám přišla z Ameriky. V USA mají pro tento typ úvěru speciální označení home equity loan. Do České republiky se dostala již v roce 2004. Za tu dobu si našla oblibu u těch lidí, kteří nechtějí bankám a jiným společnostem sdělovat své úmysly, jak naloží s penězi a co s nimi přesně udělají. Tento typ úvěru je také o mnoho jednodušší získat, tudíž je větší šance, že uspějete a že neodejdete s prázdnou.

Be Sociable, Share!