Záznam v registru dlužníků – co to znamená?

Registr dlužníků slouží jako opravdu velice užitečný nástroj. Banky díky němu mohou zjistit, zda jsou lidé, kteří žádají o půjčku, spolehliví, anebo zda již měli někdy v minulosti potíže s pravidelným a včasným splácením pohledávek. Banky by se bez tohoto užitečného pomocníka v žádném případě neobešli, poněvadž právě tyto údaje hrají obrovskou roli při stanovování důvěryhodnosti žadatele, tedy při stanovování jeho bonity.

Spousta lidí si myslí, že mít záznam v registru dlužníků je špatné. Není tomu ale tak, váš záznam totiž nemusí být pouze negativního rázů. Pokud tam budete mít zapsáno něco pozitivního, tak naopak můžete banku utvrdit v tom, že jste spolehlivý žadatel a že je výhodné vám půjčit. Registr dlužníků je tedy užitečný pomocník pro obě dvě strany, nejenom pro samotnou banku. Využijte tedy pozitivní zápis v registru ke svému prospěchu a naopak na něj klidně upozorněte, potenciální věřitel si totiž tímto způsobem může ověřit vaši spolehlivost a bezproblémovost, co se týče včasného, řádného a spolehlivého splácení.

Chtěli byste si půjčit, ale trápí vás negativní záznam v registru dlužníků? V takovém případě můžete na úvěr od banky bohužel zapomenout. Stále ale máte možnost získat peníze, můžete totiž využít nebankovní půjčku. Většina nebankovních společností totiž do registru nenahlíží, pokud tam tedy máte nějaký nepříjemný záznam, nezoufejte. V tomto případě to pravděpodobně nebude vůbec žádný problém.

Nahlédněte do něj online

Jak zjistit, zda máte vroubek v registru dlužníků? Můžete do něj nahlédnout dokonce i online, je totiž dostupný na internetu. Můžete tedy zjistit, jak na tom jste, jaký je právě váš osobní registr. Když se na to podíváte z druhé strany, můžete také mnohé zjistit o různých firmách a dalších subjektech, se kterými máte v plánu například obchodovat.

Be Sociable, Share!